İztuzu Plajı Nerede | Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti

İztuzu Plajı Dalyan'dadır.

İztuzu Plajı nerede? Plaj, Muğla’nın Ortaca ilçesinde, Dalyan Deltası’ndadır. Mükemmel bir tatil nedir diyorsanız, doğru destinasyondasınız. Okyanusu andıran berrak ve genellikle dalgalı, sıcak ve sığ bir suyu vardır. Araç giriş ücreti 2021 yılında 15 liradır. Plaj 08.00-20.00 saatleri arasında açıktır. Ayrıca kumu ince bir plajdır.

İztuzu Plajı nerede?

İztuzu Plajı’na, Kaunos’tan tekne turuyla gelinebilir. Ayrıca kendi aracınızla gitmek isterseniz, Kaunos Antik Kenti’nin bulunduğu bölgeden Çandır köyüne ulaşmalısınız. Buradan toprak ve bozuk bir yoldan İztuzu Plajı’na ulaşabilirsiniz.  Bölge caretta caretta kaplumbağalarının yaşam ve yumurtlama alanlarındandır. Bölge coğrafi anlamda bir lagün olup küçük küçük göllerden oluşmaktadır. Kumsalın uzunluğu yaklaşık 6 km’dir.

Köyceğiz Gölü’nün solunda kalan İztuzu Plajı’nın hemen yanında yani sol tarafta ise Ekincik Plajı vardır.

İztuzu Plajına nasıl gidilir? Nerede konaklanır?

İsterseniz Kaunos’tan tekne turuyla isterseniz kendi aracınızla karadan gidebilirsiniz. Plaj, Dalyan’dan 8 km mesafededir. Kaunos Antik Kenti’nin bulunduğu yerden Çandır Köyü’ne doğru yönelin, daha sonra oldukça bozuk zeminli bir yoldan ilerleyip 5. Plaj yazısını gördüğünüzde plaja yaklaştınız demektir. Bu yolculuk kötü zemin nedeniyle biraz sizi zorlayacak olsa da oldukça keyifli bir manzara ile karşılaşacaksınız. Dünyada tatlı su ve tuzlu suyun bu şekilde mükemmel bir alüvyal deltada buluştuğu kaç tane yer var ki?

Tekne turuyla plaja gelmenin avantajı ise muhteşem sazlıkların arasından Köyceğiz Gölü’nde muhteşem bir gezinti yapmanız, dilerseniz kısa bir “mavi yengeç” menüsü fırsatı yakalamanız olacak.

İztuzu Plajına Giriş Ücreti 2021

Plaja giriş için birtakım ücretler ödenmektedir. İztuzu Plajı’na giriş ücreti 2020 yılında otopark, şezlong ve şemsiye ücretlerinden oluşuyor. Bu hizmetler para karşılığı sunuluyor.

Otopark ücreti 2020 Ağustos ayında 15 TL idi.

İki şezlong ve bir şemsiye fiyatı ise 2020 Ağustos ayında 25 TL.

Tekne turları ile ulaşım ise 2020 Ağustos ayında 20 TL civarında.

İztuzu Plajı Caretta Caretta Hastanesi Nerede

Plajda bir adet Caretta Caretta hastanesi var. Ayrıca plaj kaplumbağaların yaşam döngüsüne zarar vermemek için akşam 8’den sabah 8’e kadar kapalı.

Soyunma kabini, kafeler, otopark ve WC

Plajda doğallığı bozmayacak şekilde kafe, otopark, soyunma kabini ve WC bulunuyor. Genel anlamda soyunma kabinleri ve WC’ler temiz. Ayrıca donatı alanları 2019’dan beri Ortaca Belediyesinin sorumluluğunda. Kafeterya atıştırmanız için yeterli ürüne sahip.

Cankurtaran durumu?

Var. İztuzu Plajı, özellikle çok sığ bir suyu olduğu için çocuklu aileler için ideal.

Özet
İztuzu Plajı Nerede | Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti
Yazının adı
İztuzu Plajı Nerede | Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti
Açıklama
İztuzu Plajı nerede? Plaj, Muğla’nın Ortaca ilçesinde, Dalyan Deltası’ndadır. Araç giriş ücreti 2021 yılında 15 liradır.
Yazan
Tatil Anım
Yayımcı
Tatilanim.com
Logo

1 thought on “İztuzu Plajı Nerede | Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Saklıkent Kanyonu Giriş Ücreti 2022 Kaputaş Plajı Tazı Kanyonu