Hazar Gölü Gezi Kampı

Hazar Gölü Kamp Yerleri

Hazar Gölü kamp yerleri ile Elazığ’ın önemli tatil alanlarından biridir. Hazar Gölü tekne turu yapabileceğiniz ve göl kıyısındaki balıkçılarda güzel zaman geçirebileceğiniz, Elazığ’dan 26 km uzaklıkta bulunan tektonik bir göldür. Hazar Gölü tabiat parkı statüsünde olduğu için giriş ücreti olarak 2021 yılında 18 lira ödemek zorundasınız. Şimdi gelin Yollarbenimumudum adlı gezginimizin notunu okuyalım.

Hazar Gölü Kamp Günlüğüm

Bu yılın çoğu gezgin gibi bizim için de kamp yılı olacağı kesin. Şimdilik şehrimize yakın yerlerde kamp hayatından ne istediğimizi, hangi malzemelere ihtiyacımız olduğunu keşfediyoruz. Doğu Anadolu Bölgesi’nde Hazar Gölü kamp için güzel bir tercih. İsterseniz bir işletmenin rahatlığından faydalanabilir isterseniz tamamen doğa ile iç içe kamp yapabilirsiniz. Eğer hafta sonu geliyorsanız işletmeler genelde kalabalık oluyor, çünkü günübirlik piknikçiler de geliyor. Biz böyle durumlarda gün boyu piknikçiler gibi takılıp, akşama doğru onlar ayrılırken gözümüze kestirdiğimiz bölgeye kamp kurmayı tercih ediyoruz. Zaten bence kampın en güzel kısmı gecesi ve gün doğumu. Allah’tan her ikisi de günün en sakin saatleri oluyor.

IN ENGLISH

This year is sure to be a camping year for us, like most travelers. For now, we discover what we want from camping life and what materials we need in places close to our city. Hazar Lake is a good choice for camping in the Eastern Anatolia Region. If you want, you can benefit from the comfort of a touristic facility or you can camp completely with nature. If you are coming on the weekend, the touristic facility are usually crowded because there are also daily picnics. In such cases, we prefer to hang out like picnickers all day long and camp in the area we cut our eyes on while they leave towards the evening. I think the best part of the camp is the night and sunrise. Fortunately, both are the quietest hours of the day.

Uyarı

Elazığ’da bulunan Hazar Gölü’nün yüzey suyu ve sedimentinde ağır metal konsantrasyonu ve doğal brüt radyoaktivitesi bulunduğu saptanmıştır (Özmen vd. 2004)

Daha fazla tatil anım için web siteme bekliyorum: yollarbenimumudum.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Saklıkent Kanyonu Giriş Ücreti 2022 Kaputaş Plajı Tazı Kanyonu