Bodrum Tekne Turu Tavsiye ve Bilgileri

Bodrum tekne turu tavsiye

Bodrum tekne turu için tavsiye edebileceğimiz mükemmel bir tatil destinasyonudur. Burada tekne turu yapmak için birçok farklı seçeneğe sahipsiniz. Bunların içerisinde en çok ileri çıkan korsan tekne turu konsepti. 2021 yılında Bodrum tekne turlarının fiyatı 100 TL civarında.

Şimdi gelin Murat Eren‘in kaleminden Bodrum tekne turlarını inceleyelim.

  1. Bodrum Korsan Tekne Turu Tavsiye
  2. Bodrum Tekne Turu Nereden Kalkıyor
  3. Bodrum Tavsiye Edilen Tekne Turu Organizasyonları Ne Kadar Sürüyor

Bodrum Korsan Tekne Turu Tavsiye

Evet, geldik son yıllarda gittikçe popülerleşen korsan tekne turlarına. Bodrum’da birkaç korsan teknesi var ve bu teknelerle tura çıkılıyor. Korsan tekneleri özellikle gençlerin tercihi çünkü bu teknelerde biraz daha farklı bir konseptte turlar düzenleniyor. Mesela köpük partisi ile coşmak istiyorsanız korsan tekne turuna katılmayı tercih edebilirsiniz.

Korsan teknelerde de öğle yemeği olarak makarna-tavuk-salata servis ediliyor ve yine içecekler ekstra ücrete tabi. Bu teknelere yoğun ilgi olduğu için tura katılmadan önce rezervasyon yaptırmak da gerekebiliyor.

Bodrum Tekne Turu Nereden Kalkıyor

Bodrum’da tur tekneleri Bodrum merkezden, Gümbet’ten ve Turgutreis’ten kalkıyor. Eğer oteliniz merkezde ya da Gümbet’te değilse ve bir tekne turu satın aldıysanız genellikle turu satan firmalar ücretsiz transfer hizmeti sunuyorlar, yani sizi otelden alıp teknenin kalkacağı yere götürüyor ve tur bitiminde de yine alıp otelinize ulaştırıyorlar.

Bodrum tekne turları genelikle sabah saat 10’da limandan ayrılıyor ve akşamüstü 17-18 gibi limana dönüyor. Ancak bunlar ortalama saatler, elbette daha erken kalkan ve daha geç dönen tekneler de olabiliyor. Bir tekne turuna katılacaksanız sabah erken kalkmayı göze almanız gerekiyor.

Bodrum Tavsiye Edilen Tekne Turu Organizasyonları Ne Kadar Sürüyor

Bodrum’da Tekne turu ortalama 6-7 saat sürüyor, dolayısıyla bu süre içinde acıkmamak, susamamak mümkün değil tabii ki.

Tur ücretine öğlen yemeği dâhil oluyor ve menüde farklı alternatifler sunuluyor. Yine de şunu söyleyebiliriz, tur menüleri genellikle tavuk-makarna-salata ya da balık-makarna-salata üçlüsünden oluşuyor, içecekler ise ekstra ücretle alınıyor. Bu standart tur paketinde böyle, eğer “her şey dâhil” paket satın alırsanız yerli alkollü içecekler ve alkolsüz içecekler de fiyata dahil oluyor. Bu göz önünde bulundurulduğunda her şey dâhil paket satın almanızı öneriyoruz, zira yaz sıcağında 6-7 saat içinde çok fazla sıvı ihtiyacı ortaya çıkıyor ve her içeceğe ekstra ücret ödemek ciddi bir maliyet anlamına geliyor.

Murat Eren

1 thought on “Bodrum Tekne Turu Tavsiye ve Bilgileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Saklıkent Kanyonu Giriş Ücreti 2022 Kaputaş Plajı Tazı Kanyonu