İZMİR, ALAÇATI, URLA

izmir alaçatı yakınlarında gezilecek yerler

İzmir Alaçatı yakınlarında gezilecek yerler ilgili bilgi ve anıları bulabileceğiniz Jülide Göğüslü’ye ait şirin mi şirin gezi notumuz sizinle:

İzmir Alaçatı

Bir zamanlar hepimiz birer gezgindik. Özellikle de ben. Küçük bir sırt çantası alıp yanıma (tabii valizleri bir yerlere sıpıttıktan sonra 😌) saatlerce hiç durmadan, bıkmadan, yorulmadan gezerdim. Tatildeyken uyumayı hiç sevmem ben. Zamanınız bellidir çünkü. Uyumaya gelmedik öyle değil mi? 2-3 saatlik küçük şekerlemelerle günlerce güle güle gezdiğimi biliyorum. Çünkü koca bir kış bunun hayaliyle yaşıyorum. Şimdi yine arşivden sevdiğim bir fotoğrafımı çıkardım. “Yine mi İzmir” dediğinizi duyar gibiyim. Evet yine İzmir. Çünkü memleketimden sonra en sevdiğim, en keyif aldığım, en ait hissettiğim yer orası. Tadı başka, kokusu, müziği bir başka. Hem demezler mi “insan zamanı durdurmak istediği yere aittir” diye. İşte o durmak istediğim yer İzmir benim için. Nasıl güzeldir şimdi orası. Rengarenktir, mis gibi kokar bütün sokakları. Hele ki şeftaliler çıkmaya başladıktan sonra sanki bütün şehri şeftali kokusu sarmış gibi olur. Özledik mi? Çok özledik çokkk.

ALAÇATI

Sonra bir ev boyadım sana
Kapısı mavi, zili deniz
İçinde yaşasak ikimiz…

(Birsen TEZER)

Bu fotoğraf 2017 yazında Alaçatı’da çekildi. Ve ben o yazı hiçbir zaman unutamadım, unutamayacağım. Bugüne kadar yaşadığım en güzel yaz’dı, hiç şüphesiz.

İnsanların hayatlarında bazı dönüm noktaları vardır. Ben o yaz yeniden doğdum, büyüdüm. Doğaya âşık oldum bir kez daha. Dokundum, sevdim, doyasıya kokladım. Sevdiğim sokakları ezberledim. Tekrar tekrar yürüdüm. Sabahları ayrı uyandım, akşamları ayrı uyudum. Kendimi buldum. O yüzdendir İzmir’e olan aşkım. Her fırsatta koşarak kavuşmak isteyişim. Psikolojik olarak hepimizi çökerten bir dönemden geçiyoruz. Şu an gelip bana sorsalar; “ Hayatının hangi dönemine, hangi anına dönmek isterdin?” deseler hiç düşünmeden 2017 yazı derdim! Peki size şu an bir şans verilmiş olsa hangi an’a dönmek isterdiniz? Hadi hem biraz gülümseyelim hem de yorum yazarak o an’ları hatırlayalım. ☺ O an’lar ile tekrar kavuşmak dileğiyle.

URLA

Özlediğim günler çok… Gitmek istediğim bir şehir orada uzakta… Kavuşmak istediğim sokaklar, evler, insanlar, kediler var… Beklediğim bir yaz, sonsuz bir mavilik var.

İzmir Alaçatı yakınlarında gezilecek yerler dışında yazarın Dalyan yazısı için tıklayınız.

1 thought on “İZMİR, ALAÇATI, URLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Saklıkent Kanyonu Giriş Ücreti 2022 Kaputaş Plajı Tazı Kanyonu